الصفحة الرئيسية

تعريف :

إظهار / إخفاء الأقسام الفرعية

  • نبذة (5)
  • اخبار وبيانات (15)

نشاطات :

إظهار / إخفاء الأقسام الفرعية

  • مؤتمرات (23)
  • مقالات وأبحاث (34)
  • صور ولقاءات (67)
  • فيديو (17)

نبذة عن الكتب :

إظهار / إخفاء الأقسام الفرعية

  • مؤلفات (41)

فارسى :

إظهار / إخفاء الأقسام الفرعية

  • فارسى (46)

France :

إظهار / إخفاء الأقسام الفرعية

  • France (72)

English :

إظهار / إخفاء الأقسام الفرعية

  • English (77)

עברית :

إظهار / إخفاء الأقسام الفرعية

  • עברית (29)

أخبار وبيانات :

إظهار / إخفاء الأقسام الفرعية

Türkçe :

إظهار / إخفاء الأقسام الفرعية

  • Türkçe (48)

حلقات برامج مرئية :

إظهار / إخفاء الأقسام الفرعية

سيد الإعتدال :

إظهار / إخفاء الأقسام الفرعية

  • سيد الإعتدال (6)

خدمات :

  • الصفحة الرئيسية
  • أرشيف المواضيع
  • إجعل الموقع رئيسية المتصفح
  • أضف الموقع للمفضلة
  • إتصل بنا
  • القسم الرئيسي : Türkçe .

        • القسم الفرعي : Türkçe .

              • الموضوع : Hazreti alim Seyit Mohamad Ali El Hüsseini Radikalizm ve Nefret için Fikri Görüşümüz .

Hazreti alim Seyit Mohamad Ali El Hüsseini Radikalizm ve Nefret için Fikri Görüşümüz

Hazreti alim Seyit Mohamad Ali El Hüsseini: Radikalizm ve Nefret için Fikri Görüşümüz

 

Genel olarak dünya ve özel olarak iki Arap ve İslam dünyası, radikalizm ve nefret mantığı ile ilgili ilerleyen ve gözlenen yönde bir ilgi ve saldırganlık ve tahammülsüzlük tutumu, ihmal ve kendinden farklı olanı reddetme durumu ile karşı karşıyadır. Bu davranış ve bakış açısı tüm cennete ait ve insani doktrinlere aykırıdır ve medeniyet ile ilgisi olan hiçbir şey ile bağdaşmaz. Çoğu radikal ve terörist gruplar ve çeteler dini kavram ve doktrinler ile ilgili çarpıtılmış bir bilgi benimsedikleri ve bu durum belirtilen grupları yanlış yönlendirdiği ve belirtilen doktrinlerin gerçek amaç ve hedeflerini ihlal ettiği için, bu konu ile ilgili olarak dini konuların en önemli bölüm olduğunu ve özel bir ilgi ve önem ile ele alınması gerektiğini bilmemize rağmen, bu durum, insanlığın genel olarak karşılaştığı büyük modern bir tehdit oluşturur ve bu tehlike ve tehdidi uzak tutmak için mutlaka farklı seviyelerde çaba göstermemiz gerekir. Bu açıdan, Şeriat’ten (dini doktrinler) alınan pratik emir ve görüşleri sunarak, gerçeği açıklamak ve yaygın olan aldatıcı, kefaretli düşünceyi doğru ve düzgün olandan ayırarak, gerçek olan açıklamayı öncelikli görevimiz ve aynı zamanda tüm Saygıdeğer Müslüman hatip ve hocaların görevi olarak görmekteyiz.

Yüce Allah’ımız Koran-i kerim kitabında diyor ki ( Böylece, sizler insanlara birer şahit (ve örnek) olasınız ve Peygamber de size bir şahit (ve örnek)olsun diye sizi orta bir ümmet yaptık. ) Hazreti Peygamberimiz Muhammed (S) diyor ki خَيْرُ اُمُورِ اَوْسَطُهَا "İşlerin en hayırlı olanı vasatıdır" buyurmuştur. Peygamberimiz Muhammed’in sözü ve anlatımı olan yukarıdaki kutsal metinde belirtilenleri not etmekteyiz; bilgeliğin özü olan ihtiyaçları benimsemesi gereken tedbirler, umursamaz ya da aşırı uçta olmamanızı belirten bilinen kuralı baz alır şekilde, orta düşüncede olmanız gerektiğini gösterir. Bunun anlamı, bir Müslümanın abartılı davranış eğilimlerinde bulunmamasını belirtirken, aynı zamanda ihmalkar olmaması ve dininin suistimal edilmesine izin vermemesi anlamına gelir.

İslam dinini aşırıcılık ve nefret olarak gösteren bir kişinin, İslam’dan hiçbir şey anlamamış olduğu açıktır. İslam dini aslında, diğer dinler arasında orta-din (arabulucu) bir dindir, bu orta konum; “Meryem’in oğlu İsa’dan (Allah onu kutsasın)” ve boşanma, cezalandırma ve ödül düşünceleri gibi olan durumlardan kaçınır, aynı zamanda İslam dininin orta konumu, kendi konumunu diğer farklı ibadet durumlarından ayırır ve en başından itibaren genç Müslüman ve sevgili çocuklarımızın, görünüş olarak destekleyici ya da İslam’a çağırıcı olarak görünse dahi, İslam dinini ihlal eden rahatsız edici ve anormal düşüncelerin tuzaklarına düşmemeleri için dikkatlerini çekmek önemlidir.

Bugün, genç Müslümanların zihinlerini karıştıracak farklı dini metinlerin çarpılmış ve yanlış yorumu ile denemeler yapan ve onları sağlıksız yanlış ve kötü yol ve yönlere ittiren aldatılmış grupların entelektüel ve politik saldırıları arasında kalmaktayız. Dolayısıyla, radikalizm ve nefret çağıran ve özellikle bir çok aldatılmış grup liderinin belirttiği tahammülsüzlük, agresiflik ve kefaret ruhunu geliştiren ve Özellikle Merhum Peygamberimiz Muhammed’in öğütleri ve vaaz veren yorumları ile ilgili çeşitli yorumlamalarını içeren tarihi olaylar ve dini metinlere değinen ve bağlı kalan aldatılmış grupların bu yanıltıcı ve çarpıtılmış fikirlerine karşı savaşan aydınlatıcı, geniş bir kampanya başlatma gerekliliği çok önemli bir hale gelmiştir. Nitekim, bu gözler kabilecilik, radikalizm ve agresif ruhlarla kör olmuştur ve her şeyi hastalıklı ruhlarına göre ve istedikleri şekilde yorumlama eğilimindedirler. Böylelikle, endişelendirici ve aydınlatıcı görev, tüm sorunların önünde ciddi bir şekilde ele alınmalıdır.
Belirtilen aldatılmış ve aldatılan çeteler, çok eski, onurlu ve öncü liderlerin yaptığı şekilde hareket ettiklerini ve çok eski yüce İslam tarihine uygun şekilde olay ve durumları uyguladıklarını iddia ederler, ancak sadece önceki liderlerin aydınlık, yüce ve onurlu miraslarını içeren İslam Tarihinin aydınlık yüzüne karşı en kötü ve hain fikirleri uygularlar. Tolerans, meditasyon ruhu ve diğerlerinin kabulünü sağlayan kutsal dinimizde orta düşünce sahibi olan bir çok bilgin ve bilgenin farklı tarihi dönemler boyunca yaşadıkları bu şekildedir ve sadece bu yanlış düşünceleri reddeden değil, aynı zamanda bu düşünceleri asıl düşünceden uzak tutan, gerçek ve tarihi açıdan belirlenmiş, doğru düşünceleri açıklayarak ve öğreterek ve bu aldatılmış çetelerin yanlı ve çarpık olan çağrı ve görüşlerini analiz etmek ve ayrıntılı olarak sunmak önemlidir.

Çağrıda bulunduğumuz bu dini kampanyanın özellikle gençler tarafından bilinmesini sağlamak için, hayatımızın farklı yön ve faaliyetlerine girmesine yardımcı olmak amacı doğrultusunda, geniş bir şekilde yayılması için çabalarımızı birleştirmeliyiz ve bizim görüşümüze göre, bu aydınlanma sadece televizyon ve radyo programlarında yayınlanmamalıdır, bu aydınlanmanın aynı zamanda tiyatrolarda, sinema filmlerinde, oyunlarda ve diğer medya araçları ile yayınlanması gerekir ve bu faaliyet ve eylemlerin belirtilen kampanya fikirlerinin ruhu ile harekete geçmesi ve istenilen görevi en iyi şekilde yerine getirebilmesi için ana hatlara bağlı kalması çok önemlidir.


 

  طباعة  ||  أخبر صديقك  ||  إضافة تعليق  ||  التاريخ : 2017/09/27  ||  القرّاء : 3864تابعونا :

البحث :


  

جديد الموقع :  كتاب الانتخابات النيابية و مسؤوليتنا الوطنية والشرعية المؤلف د السيد محمد علي الحسيني

 الكتاب أعمال ومستحبات العمرة والحج اعداد السيد محمد علي الحسيني

 كتاب علم المنطق بين السائل والمجيب تقديم السيد محمد علي الحسيني

 الحسيني في مؤتمر معا ضد الإرهاب ببروكسل يدعو لتشكيل حلف إسلامي مسيحي يهودي

 دكتر سيد محمد على حسینی لبنانى در کنفرانس با هم علیه تروریسم در بروکسل خواستار تشکیل یک پیمان اسلامی مسیحی یهودی شد

 Dr Mohamad Ali El Husseini at the Conference in Brussels Together Against Terrorism calls for an Islamic Christian Jewish Coalition

  Dr Mohamad Ali El Husseini à la conférence Ensemble contre le terrorisme à Bruxelles Appelle à la création dune alliance islamo chrétienne juive

 ד ר מוחמד עלי אל חוס נ בוועידה בבריסל ביחד נג

 Terörizme Karşı Omuz Omuza Brüksel deki Konferansı nda Dr Mohamad Ali El Husseini İslami Hıristiyan Yahudi Koalisyonu çağrısı

  السيد محمد علي الحسيني يلتقي رئيس المركز الأوروبي اليهودي في بروكسل ويؤكد أهمية الحوار المباشر مع أتباع الديانات السماوية

مواضيع متنوعة : مؤتمر البحرين: كلمة سماحة العلامة السيد محمد علي الحسيني في افتتاح المؤتمر، وورقة عمل

 מוחמד עלי אלחוסיני חכם הדת ראש המועצה האיס&#

 La niche du mère Les differents religions

 חכם הדת מוחמד עלי אלחוסיני קבל יום תואר דוק&#

 Cleric Mohamed Ali El-Husseini: My Message to the Descendants of Isaac and Ishmael

 Cleric EL Husseini meet the First Chancellor of Sheikh Al-Azhar

 السيد محمد علي الحسيني من ملتقى العلماء يؤكد على وجوب مواجهة اصحاب الفتن المفتعلة

 El Husseini ses condoléances à la France et condamne fermement les attentats terroristes à Paris et a appelé les citoyens européens musulmans de maintenir les valeurs de la citoyenneté:

 كتاب :الاستمناء في الشرع والطبalastmna'a fi alshra' waltb تأليف:السيّد محمّد عليّ الحسينيّ اللبنانيّ

 Sayed El Husseini participe à des réunions et conférences à Bruxelles et à Paris

إحصاءات :

  • الأقسام الرئيسية : 11

  • الأقسام الفرعية : 13

  • عدد المواضيع : 480

  • التصفحات : 5965216

  • التاريخ : 21/02/2018 - 11:12